Menu Home

Sosyal Medya Paylaşımları Sebebiyle Psikolog Görevinden Uzaklaştırıldı

Kocaeli’nde, sosyal paylaşım sitesindeki paylaşımları sebebiyle gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakılan Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli psikolog Abdulaziz Kaplan, görevinden uzaklaştırıldı.

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli psikolog Abdulaziz Kaplan, facebook sayfasında, bazı gruplar tarafından hazırlanarak paylaşılan “Kahraman polisleriniz çocuk öldürmediğinde çocukları babasız kalmayacaktır”, “Paintball oynuyor sanki şerefsiz. Üç gün sonra biri de bunu vursa ‘5 aylık çocuğu vardı kahraman polisimiz’ derler” gibi içerikleri paylaştı. Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı’nın yürütüğü soruşturma kapsamında önceki gün gözaltına alınan Kaplan çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Kaplan’ın paylaşımları üzerine Kocaeli Valiliği de harekete geçti. Valilik, Kaplan’ı görevinden uzaklaştırdı. Kocaeli Valiliği, uzaklaştırmaya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklama şöyle: “Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Psikolog olarak görev yapan Abdulaziz Kaplan’ın sosyal medya aracılığıyla güvenlik kuvvetlerimizi tahkir edici paylaşımlar yaptığı basında yer alması üzerine; Cumhuriyet Başsavcılığınca adli soruşturma, Valiliğimizce de idari soruşturma işlemleri başlatılmıştır. Adı geçen görevlinin görevinin başında kalması sakınca oluşturacağı anlaşıldığından; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 137. ve 138’inci maddeleri gereğince Valilik Makamınca görevinden uzaklaştırılmıştır.”

twitter

Categories: Twitter

admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir