Menu Home

Eski “Durum” özelliği WhatsApp’a geri geliyor

WhatsApp, metin tabanlı durum mesajlarını kaldırdığı için büyük tepki almıştı. Şimdi ise WhatsApp’taki eski usül metin halindeki durum özelliği geri gelecek.

whatsapp

WhatsApp birkaç hafta önce kullanıcılara, basit metin tabanlı durum güncellemeleri yerine, Snapchat ve Intagram’da bulunan Hikayeler’e benzer durum bildirimleri yapma imkanı sunmuştu. Ancak bu yenilik kullanıcılar tarafından beğenilmemiş ve ters tepki almıştı. Firmanın beta sürümlerinde denediği yeni özellik metin tabanlı durum mesajlarını geri getiriyor. Hakkında ismini alacak özelliğin arayüzde nereye yerleşeceği henüz bilinmiyor anca mevcut Durum sekmesi içerisinde görünmesi bekleniyor.

Durum mesajını ayarlar kısmındaki Hakkında ve Telefon Numarası menüsünden değiştirebiliyorsunuz. Metin mesajı hiçbir şekilde kaybolmuyor. İsterseniz hazır şablonları da kullanabiliyorsunuz. Ayrıca arkadaşınızın durum mesajını da kendi profilinizde görebiliyorsunuz.

TechCrunch’a bir bilgi notu gönderen WhatsApp, Hakkında Durumu özelliğinin gelecek hafta Android kullanıcılarına dağıtılacağını açıkladı. iOS kullanıcılarına da yakında ulaştırılacak.

Categories: Snapchat

admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir